Home
Sobota, 01. Październik 2011 21:24

Akwaria ze szkła Optiwhite

Redaktor:  Administrator
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Akwaria ze szkła Optiwhite

Stosowane do niedawna na bardzo szeroką skalę zwykłe szkło - float coraz częściej wypierane jest przez następcę - szkło Optiwhite.

Szkło Optiwhite firmy Pilkington mające szerokie zastosowanie w budownictwie i architekturze z powodzeniem stosowane jest także w akwarystyce. Chcąc uzyskać przepiękne, naturalne barwy ukryte w akwarium lub terrarium warto zainwestować w szkło tej jakości. Szkło Optiwhite charakteryzuje się całkowitą przeźroczystością – zaliczane jest ono do grupy szkieł optycznych – odżelazionych, czemu zawdzięcza zupełny brak zielonego lub niebieskiego odcienia charakterystycznego dla zwykłego szkła float. Zapewnia ono ponadto doskonałą transmisję energii słonecznej oraz idealną przepuszczalność światła.

Krystalicznie białe szkło Optiwhite wykorzystywane do budowy akwarium gwarantuje uzyskanie efektu naturalnych barw roślinności i ryb oraz krystalicznej przejrzystości wody. Szkło Optiwhite firmy Pilkington dostępne jest w grubościach od 2 mm do 19 mm. Jego krawędzie stanowiące poszczególne części akwarium są szlifowane i polerowane. Użyty podczas klejenia specjalistyczny silikon gwarantuje bezpieczeństwo i solidność wykonania. Klejenie odbywa się w taki sposób, aby silikon nie wystawał poza krawędzie szkła. Po wyschnięciu akwarium staje się wytrzymałe i szczelne. Warto ponadto zwrócić uwagę na fakt, iż grubość szkła Optiwhite dostosowana jest proporcjonalnie do projektowanej wielkości akwarium. Zbędne stają się dzięki temu dodatkowe poprzeczki i listwy wzmacniające.

W odniesieniu do szkła float, stosowanego dość powszechnie w sklepach akwarystycznych lub zoologicznych mówić można o pewnych jego zaletach jak: możliwość konstruowania akwarium ze szkła grubości 4mm – 19mm, szkło dobrej jakościowo firmy posiada dobrą przejrzystość oraz odporność na zarysowania. Przepuszczalność światła dla płaskiego szkła float, jak również Optiwhite zależy od zawartości tlenku żelaza w masie szklanej. Zwracając ponownie uwagę na fakt, iż szkło Optiwhite jest szkłem odżelazionym jego przepuszczalność świetlna jest dużo większa. Dzięki wykorzystaniu w akwarium szkła Optiwhite uzyskujemy większą transparentność pozwalającą wiernie odwzorować barwy natury i jej kolory. Efekt ten możliwy jest do uzyskania także w szybach o dużej grubości. Niesamowite wrażenie pozostawia także widoczny dzięki szybie Optiwhite efekt „tafli wody” zawieszonej w przestrzeni, a uzyskany dzięki krystalicznej przejrzystości szyby oraz wody. Niestety szkło to posiada jedną, lecz dla licznego grona pasjonatów, decydująca przeszkodę, którą stanowi dość wysoka cena. Warto rozważyć zakup akwarium ze szkła Optiwhite w wersji Mix wykorzystując szkło Optiwhite na wybranych taflach zbiornika, co pomoże znacznie ograniczyć koszty.

 Dla ceniących klasyczną elegancję i gustownie urządzone wnętrza akwarium ze szkła Optiwhite jest rozwiązaniem doskonałym.Ostatnia aktualizacja: Sobota, 01. Październik 2011 21:27

Ostatnie od Administrator

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież